27 Aralık 2011 Salı

Süfyan-ı Sevri hazretleri anlatır:

Süfyan-ı Sevri hazretleri anlatır: 

Kâbe'yi tavaf ederken her adımda salevat okuyan birini gördüm. Ona (Sen gerekli duaları bırakıp hep salevat okuyorsun. Her yerde okunacak dua var) dedim. Sen kimsin dedi. Ben de kendimi tanıttım. (Sen avamdan değilsin âlimsin sana anlatayım) diyerek başladı: 

Babamla Beytullaha gitmek üzere yola çıkmıştık. Yolda babam hastalandı. Onu tedavi etmek için epey uğraştıysam da babam vefat etti. Baktım ölünce yüzü karardı. Yüzünü kapattım.

Yanında uyuya kalmışım. Rüyamda öyle bir zat gördüm ki ondan daha güzel yüzlü hiç kimse görmemiştim. Çok güzel kokuyordu. Babamın yanına geldi. Yüzündeki örtüyü kaldırıp elini babamın yüzüne sürdü. Babamın siyah yüzü nurlandı bembeyaz oldu.

Bu zata kim olduğunu sorunca (Ben Resulullahım"sallallahü aleyhi vessellem". Baban ömrünü boşa harcadı. Fakat bana çok salevat okurdu şimdi sıkıntıda olduğunu bildirdiler kendisi de benden yardım istedi. Çok salevat okuyan mümine ben elbette yardım ederim) buyurdu.

Uyanınca babamın yüzünün bembeyaz olduğunu gördüm. İşte bu yüzden her yerde Peygamber efendimize çok salevat okuyorum.

2 yorum:

 1. selamün aleyküm kardeşim.
  rabbim dilimizden eksik etmesin inşallah gönlümüzdekileri...
  ne hoşş ne anlamlı bir sayfa bu böyylee:)
  samimi ve içten paylaşımlarınıza hayran kaldım...
  seve seve izleyiciniz oldum hemen...
  bende sizi bekliyorum sayfama...
  en güzel,e emanet olun....
  :)

  YanıtlaSil
 2. VE ALEYKUMUSSELAM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU, hoşgeldiniz kardeşim,amiiin İNŞAALLAH, ALLAHIM razı olsun sizden, ne güzel sözler bunlar, mahcup oldum inanın, tabiki bende sayfanıza gelirim, ALLAH C.C emanet olunuz efendim...

  YanıtlaSil